Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Görev Oluşturanlar;Görev oluşturmak için size bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Others üzerinden görev oluşturmak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Görevinizi oluşturduktan sonra göreviniz için uygun olduğunu düşünen adayları inceleyebilir ve seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Aday seçiminizi tamamlarken görevi yayınladığınız bütçe ve bir hizmet bedeli ödemesi alınır. Bu ödeme görev tamamlanana kadar havuz hesabında bekletilir. Göreviniz tamamlandığında sizin onayınızla birlikte adayınıza iletilir. Göreviniz sizin ya da adayınız tarafından iptal edildiği takdirde ödemeniz alınan hizmet bedeli ile birlikte size iade edilir.İş yaptırmak istiyorum, nasıl görev oluşturacağım?

Others üzerinden görev açmak için ana sayfa üzerinden “Görev Oluştur” butonu aracılığı ile görev detaylarınızı girebilir ve görevinizi yayınlayabilirsiniz.

Göreviniz kısa bir onay sürecinin ardından yayına alınacaktır. Uygun adaylar bulabilmeniz ve görevinizin daha hızlı onaylanabilmesi ve daha uygun adaylar bulabilmeniz için görev içeriğinizi (görev süresi, görevde neler yapılması gerektiği) mümkün olduğunca detaylı yazmaya dikkat edin.Tek Seferlik görevler nedir? Arasında bir işleyiş farkı var mı?

Tek seferlik görevler, görev süresi, bütçesi gibi detayların belirli olduğu görece kısa süren proje bazlı görevlerdir. Bu tip görevlerde adaylarınız arasından sadece belirttiğiniz sayıda aday seçimi yapabilirsiniz ve bu sürede ödemeniz provizyonda bekletilir. Çeviri, logo tasarımı gibi görevler bunun için iyi bir örnek olabilir.Adaylarımla nasıl iletişime geçebilirim?

Adaylarınız ile iletişime geçebilmeniz için ödemenizi provizyon altına almamız gerekir. Bu süreçte ödemeniz adaya iletilmez ancak ödeme güvenliğinin sağlanabilmesi için bloke edilir.

Adayınızla anlaşamadığınız takdirde ödemeniz size iade edilir.Adayım görevi tamamlamazsa ne oluyor?

Tek seferlik görevlerinizde eğer adayınız ile iletişimde güçlük yaşarsanız veya göreviniz bir sebepten ötürü tamamlanmazsa yaptığınız ödeme sizlere alınan hizmet bedeliyle birlikte kesintisiz iade edilir.

Adayınızın yerine farklı bir aday seçmek için görev detayı sayfanızdan eski adaylarınıza dönme isteği gönderebilirsiniz. Bu aksiyonu almanızla birlikte göreviniz daha önceki adaylarınızla birlikte tekrar yayına alınır ve ödeme alt yapısı şartları gereği ödemeniz kartınıza iade edilir. Bu süreçte ödemenizi farklı bir adaya yönlendirme gibi bir opsiyonunuz yoktur.

Görevinizi tamamen iptal etmek için ise görev detayı sayfanızdan görev iptal isteği göndermeniz süreci başlatmak için yeterli olacaktır. Ödemeniz bankanızın hızına bağlı olarak en fazla iki hafta içerisinde hesabınıza iletilmiş olur.Görevimi düzenleyebiliyor muyum?

Yayınlanmış görevlerinizi düzenleme gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor. Bizleri görev düzenleme ile ilgili sağ alt kısımda bulunan canlı destek aracılığıyla bilgilendirdiğiniz takdirde, göreviniz Others ekibi tarafından düzenlenir ve adaylarınıza yeni düzenleme ile ilgili bildirim gönderilir.Ödemeler adaylara nasıl ulaşıyor?

Tek Seferlik olarak belirlenmiş görevlerinizde, görevinizin tamamlanmasıyla birlikte görev detayı sayfanızdan görevin tamamlandığını sağ üstteki Görev Tamamlandı butonuna tıklayarak onaylamanız gerekmekte. Görev onayınız ile birlikte en fazla 4-7 gün içerisinde ödemeniz adayınıza iletilmiş olacaktır.
Görev Yapanlar;Görev yapmak istiyorum. Nasıl görev yapabilirim?

Görevlere aday olmak için öncelikle Öğrencilik Formu’nu eksiksiz doldurmanız gerekir. Öğrenci olarak sisteme tanımlandığınızda görev detayı sayfasından adaylık yazınızı yazarak görevlere adaylık isteği gönderebilirsiniz.

*Öğrencilik Formu’nda alınan kişisel bilgilerin gizliliği tarafımızdan korunmaktadır.Aday olarak seçildiğimde bana nasıl haber veriliyor?

Others üzerinden aday olduğunuz görevlere seçildiğinizde site içi bildirimler ve email aracılığıyla otomatik olarak bilgilendirilirsiniz. Bu süreçte seçilmenizle birlikte iletişim bilgileriniz görevi açan kişiye görünür hale gelir ve görevi açan kişi sizinle en kısa sürede iletişime geçer. Görevi açan kişinin iletişim bilgilerini siz de görüntüleyerek iletişime geçebilirsiniz.Bir görev tamamladığımda ödemem nasıl iletiliyor?

Tamamlanan görevler ile ilgili ödemeler, görevin tamamlandığına dair görev açan kişi tarafından onay verilmesi itibarıyla 4-7 gün içerisinde otomatik olarak iletilir. Bu süreçte öncelikle görevi açan kişinin görevi onayladığından emin olmalısınız.

Eğer onayın verilmiş olmasına rağmen ödemen hesabınıza en fazla 7 gün içerisinde iletilmediyse Others’a kayıtlı isim bilgileriniz ile banka hesabına kayıtlı bilgilerinizin aynı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.