Others | PhyGame bilinmeli (Oyun Projesi )

PhyGame bilinmeli (Oyun Projesi )

2 kişi
bu görevi tamamlamak istiyor

Görev Detayı

Amaç artan zorluk ile en az üç (3) seviyeli bir oyun yazmaktır.
Bu projenin amacı, sizi 1980'lerin iyi bilinen, popüler bir oyunuyla tanıştırmaktır. Oyuna “Scramble” denir. “Scramble… 1981 yandan sürgün çekimi oyunu. Konami tarafından geliştirildi ve Japonya'da Leijac ve Kuzey Amerika'da Stern tarafından üretildi ve dağıtıldı. Zorla kaydırmaya ve çoklu seviyelere sahip ilk yan kaydırma atıcıydı. Konami Scramble arcade sistem kartı donanımı, merkezi işlem birimi için iki Zilog Z80 mikroişlemcisi, ses için iki AY-3-8910 ses yongası ve grafik için Namco Galaxian video donanımı kullanıyor. ”[1]. Proje iki bölümden oluşmaktadır ve iki (2) öğrenci için bir grup projesi olarak tasarlanmıştır. İlk bölümde, wikipedia'nın ötesine geçen bir oyun araştırmalı ve oyunun tarihçesi, başarısı vb. Hakkında kısa bir genel bakış sunmalısınız. Bu bölümde, yalnızca araştırmanızı değil, aynı zamanda projenizin ikinci bölümünün sonuçlarını da içeren bir rapor ve sunum hazırlamalısınız, yani kodunuzun, sınıflarınızın vs.
İkinci bölümde oyunu uygulamalısınız. Bu projede, nesne yönelimli kavramları kullanmanız amaçlanmıştır. Kodunuz açıkça belgelendirilmeli ve kesinlikle nesne yönelimli olmalıdır. Kodunuz iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü içermelidir. Farklı zorluk seviyesi seçimi yapılmalıdır. Zorluk, hızın artması, rakiplerin sayısının artması vs. olabilir. Projenizi gösterip açıklayacak ve ayrıca kodunuzu raporunuzla birlikte sunacaksınız. Oyuna ve oyuna genel bir bakış [2] 'de bulunabilir.
Bu proje için Python'u ve elbette PyGame'i kullanacaksınız. Başka kodlardan ve projelerden fikirleri kullanabilirsin, ancak intihal etmek kesinlikle yasaktır. Öyleyse kendi kodunu yaz. Raporlarınızda referanslarınızı vermeyi unutmayın. İntihal için en az% 20 ceza verilecek ve atıfta bulunmayan eserler intihal olarak değerlendirilecektir. % 30'dan fazlasının kopyala yapıştır olduğu bir proje raporu kendi işiniz olarak kabul edilmeyecek ve puanlandırılmayacaktır. Bu tür bir proje için sıfır (0) puan alırsınız.
Referanslar:
[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Scramble_%28video_game%29
[2] https://archive.org/stream/arcade_scramble/scramble.zip?module=scramble&scale=2&keyboard=arcade

Bütçe: 300 TL

İşin Yapılacağı Konum: ONLINE
Görevin Başlangıç Tarihi: 22-04-2019
Görevin Bitiş Tarihi: 15-05-2019
Kategori: Yazılım

GÖREVİ YAPAN KİŞİ

Aday aranıyor.