Others | insan kaynakları yönetimi

insan kaynakları yönetimi

2 kişi
bu görevi tamamlamak istiyor

Görev Detayı

1. a. İnsan kaynakları aday seçme uzmanı olsanız, aday seçme aşamasında adaylarla yapılan görüşmelerde sorulabilecek en ilginç hangi soruyu, neyi ölçmek için sorardınız?.
b. Aday siz olsanız, görüşmeciyi etkilemek için soruya nasıl cevap verirdiniz? (en fazla 250 kelime)

2. a. Sosyal medyada içerik hazırlayan bir danışman işletme, insan kaynakları departmanında çalışması için 3. veya 4. Sınıf işletme öğrencisi arıyor. Siz de bu pozisyona başvurmak istiyorsunuz. Bu amaçla kendi CV’nizi hazırlayınız. CV’niz sadece tek bir sayfadan oluşmalı.

3. İnsan kaynakları departmanı olan orta ya da büyük ölçekli işletmelerde, en az 5 yıldır çalışmakta olan (işveren olmayan) yakın çevrenizdeki biriyle görüşünüz (Birkaç kişi de olabilir, olanaklarınızla ilgili). Görüşmede iş yeri/örgütü/işyeri uygulamaları vb. ile ilgili memnuniyetsizliklerine/sorunlarına dair sorular yöneltiniz. Görüşmelerden elde ettiğiniz bilgiler doğrultusunda iş yeriyle ilgili çalışanların sizce ücret miktarı dışında yaşadığı en önemli 2 sorun nedir? Bütün bir dönem boyunca incelediklerinizi dikkate alarak insan kaynakları departmanı hangi işlevi ve uygulamaları ile bu sorunları çözebilir? (Not: Çözümler yüksek bütçe gerektirebilir. Dolayısı ile örgüt açısından da durumu irdeleyiniz. İki tarafın memnun kalacağı çözümler üretmeye çalışınız.

Bütçe: 35 TL

İşin Yapılacağı Konum: ONLINE
Görevin Başlangıç Tarihi: 28-06-2020
Görevin Bitiş Tarihi: 28-06-2020
Kategori: Ders / Çeviri

GÖREVİ YAPAN KİŞİ