Others | Excel Dosyası

Excel Dosyası

10 kişi
bu görevi tamamlamak istiyor

Görev Detayı

Ödeviniz 1 (bir) dosyadan oluşacaktır. Bu dosyalar; Microsoft Office Excel (.xlsx veya .xls) oluşmalıdır. Bu dosyayı winrar veya winzip ile .rar veya .zip formatında sisteme yükleyebilirsiniz.

Ödevinizin Microsoft Office Excel (.xlsx veya .xls) içeriğinde olması gerekenler;

Excel’in içerisinde yeni bir sayfa oluşturun ve yeniden isimlendirin. Yeni oluşturduğunuz sayfada bu dönem içerisinde aldığınız derslerin vize notlarını giriniz. Vize notlarını girdikten sonra final notlarının karşısına 50 puan, 70 puan, 80-90 arası bir puan ve 100 puan aldığınız takdirde dönem içi kaç ortalamaya sahip olacağınızı kredi hesabını da dahil ederek hesaplayınız. Kendinize uyguladığınız hesaplamaları 10 arkadaşınızı da kapsayacak şekilde genişletiniz ve bu arkadaşlarınızı da kapsayacak analizler yapınız. (Arkadaşlarınızın isimleri ve notlarını kendiniz oluşturabilirsiniz.)

Başka bir sayfa daha oluşturunuz. Bu sayfada ise herhangi üç mağazadan aldığınız temel gıda ürünlerinin fiyatlarını yazınız. Bu en az 5 temel gıda ve 3 mağazayı kapsamalıdır (temel gıda ve mağaza isimlerini kendiniz oluşturabilirsiniz fakat isimler ve rakamlar gerçekçi olmalıdır). Bu yaptığımız tablo üzerinde derslerde gösterdiğimiz analizleri yapabildiğiniz kadar çok sayıda yapınız.

Başka bir sayfa daha oluşturunuz. Bu sayfada bir iş yerinin bir yıllık (12 aylık) gelir gider tablosunu oluşturarak yıllık harcamalarını gösteren bir grafik çizdiriniz. Bu şirketin ihtiyacı olan bir ürünü belirledikten sonra bu ürünün alınması için 2 farklı bankadan alınan kredi oranlarına göre kredi hesaplaması yapınız. Ayrıca, bu kredileri karşılaştırmalı grafik olarak gösterim sağlayınız.

Excel kullanım çeşitliliğiniz ve fonksiyonları kullanım oranına göre ödevden alacağınız puan artış veya azalış gösterecektir.

Bütçe: 120 TL

İşin Yapılacağı Konum: ONLINE
Görevin Başlangıç Tarihi: 08-02-2021
Görevin Bitiş Tarihi: 10-02-2021
Kategori: Ders / Çeviri

GÖREVİ YAPAN KİŞİ